http://www.gory-latem.pl http://www.en.gory-latem.pl http://www.de.gory-latem.pl http://www.ru.gory-latem.pl
Aktualności > Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Data dodania: 2013-03-24 9:39:03

Święra Wielkanocne nadchodzą mimo zimowej aury za oknem. Dla pragnących przeżyć ten czas w niekonwencjonalny sposób proponujemy wybrać się na Ekstremalną Drogą Krzyżową

Ekstremalna Droga Krzyżowa zaczynie się przy parafii św. Andrzeja Boboli i św. Wincentego Pallottiego w Bielsku-Białej pod Szyndzielnią. Rozpocznie ją Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek 28. marca o godz. 18.00. Kościół Pallotynów znajduje się przy ul. Św. Andrzeja Boboli 41 (boczna od ul. Armii Krajowej)) - obok Szpitala Wojewódzkiego pod Szyndzielnią w Bielsku-Białej.

EDK przechodzić będzie następującą trasą, górskimi szlakami turystycznymi: Rozpoczynamy w Bielsku-Białej, a kończymy w Buczkowicach k. Szczyrku. Droga przebiega przez góry - przechodzimy szlakami turystycznymi, idąc od kościoła Pallotynów Aleją Armii Krajowej w kierunku góra, przez Dębowiec, Szyndzielnię (1028 m), Klimczok (1117 m), Stołów (1035 m), Błatnią (917 m), Brenną (miejscowość), Horzelicę (797 m), Stary Groń (792 m), Grabową (907 m), Przełęcz Salmopolską (934 m), Malinów (1114 m), Malinowską Skałę (1152 m), Kopę Skrzyczeńską (1189 m), Małe Skrzyczne (1208 m), Skrzyczne (1257 m), Lanckoronę (831 m), Buczkowice k. Szczyrku (rondo). Całkowite przewyższenie: ok. 1770 m.

W terenie górskim powinniśmy posiadać odpowiedni ubiór i wyposażenie: ciepła kurtka, peleryna przeciwdeszczowa, czapka, rękawiczki, buty górskie. Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość prowiantu, napojów. Pogoda w górach zmienić się może bardzo szybko. Nie wiemy jakie warunki pogodowe będą w tym dniu, trzeba być przygotowanym na wszystko, przewidywać. Trzeba ze sobą zabrać telefon komórkowy, latarkę - czołówkę i baterie, itp.

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest bardzo długa, wyczerpująca i wymaga dużego wysiłku fizycznego, zwłaszcza, że mamy tu do czynienia z górami, liczy 40 km, a suma przewyższeń to 1770 m. Ekstremalna Droga Krzyżowa w Bielsku-Białej będzie i jest bardzo wymagająca. Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (zwłaszcza przez góry) przeznaczona jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie, zdrowych, przyzwyczajonych do wysiłku fizycznego, mających doświadczenie w długich pieszych wędrówkach. PROSIMY O ROZWAŻNĄ DECYZJE WZIĘCIA UDZIAŁU W EDK W ZALEŻNOŚCI OD INDYWIDUALNYCH MOŻLIWOŚCI WYSIŁKOWYCH.

Maksymalna liczba uczestników 50 osób! Jednocześnie informujemy o tym, aby każda osoba wychodząca w góry miała zapisany w telefonie numer GOPR-u w Szczyrku +48 33 829 69 00 oraz 601 100 300.

Więcej informacji na stronie www.edkbielsko.powolania.pl

Copyright © 2009 - 2013 www.gory-latem.pl

wykonanie: Shift s.c. / ARTplus

Gdzie na narty - nanarty.info    regulamin    polityka prywatności    kontakt/reklama